рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(44 гласови)

СОДРЖИНА

За време на секојдневното патување до дома, на еден полицаец што станал агент за осигурување му приоѓа една таинствена жена која му кажува дека мора да најде еден патник што со себе носи нешто опасно.
Во овој акционен трилер, Лијам Нисон е Мајкл, агент за осигурување, чие секојдневно патување до дома набргу станува возбудливо. Откако се соочува со една таинствена жена (Вера Фармига), Мајкл е уценет да го открие идентитетот на еден патник на возот пред последната станица. Додека се трка со времето за да ја реши загатката, Мајкл навлегува во криминална завера што може да ги убие него и другите патници.

Слики

ПатникотFoto: RTL / © 2018 STUDIOCANAL S.A.S. TF1 FILMS PRODUCTION S.A.S.Foto: RTL / © 2018 STUDIOCANAL S.A.S. TF1 FILMS PRODUCTION S.A.S.Foto: RTL / © 2018 STUDIOCANAL S.A.S. TF1 FILMS PRODUCTION S.A.S.Foto: RTL / © 2018 STUDIOCANAL S.A.S. TF1 FILMS PRODUCTION S.A.S.Foto: RTL / © 2018 STUDIOCANAL S.A.S. TF1 FILMS PRODUCTION S.A.S.Foto: RTL / © 2018 STUDIOCANAL S.A.S. TF1 FILMS PRODUCTION S.A.S.Foto: RTL / © 2018 STUDIOCANAL S.A.S. TF1 FILMS PRODUCTION S.A.S.Foto: RTL / © 2018 STUDIOCANAL S.A.S. TF1 FILMS PRODUCTION S.A.S.Foto: RTL / © 2018 STUDIOCANAL S.A.S. TF1 FILMS PRODUCTION S.A.S.Foto: RTL / © 2018 STUDIOCANAL S.A.S. TF1 FILMS PRODUCTION S.A.S.ПатникотПатникотПатникотПатникотПатникотПатникотПатникотПатникотПатникотПатникот

Прегледи


Прегледано од hymie
понеделник, 31 мај 2021 10:56
The first half of this was a gripping, highly entertaining action movie in a similar vein to Neeson's previous "Non-Stop". I really enjoyed that movie and I'm a huge Vera Farmiga fan. In fact, "The Commuter" has a phenomenal cast - it's just a shame their talents aren't put to better use.

At times, it seemed very tongue-in-cheek and self-aware of its stupidity, as jokes and one-liners would randomly appear in scenes where you weren't expecting it. Things just became so unbelievable though... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Транспортер: Наслеѓе (2015)

  среда
  image
  У круговима криминалног поsемља Француске ривијере познат као најбољи возач чије услуге новац може да купи, Френк Мартин (Ед Скреин) гарантује доставу сваког...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  среда
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Хенкок (2008)

  среда
  image
  Има херои, има суперхерои, а го има и Хенкок (Вил Смит). Со голема моќ оди и голема одговорност и сите го знаат тоа, освен Хенкок. Хенкок е нестабилен,...
 • Во името на кралот (2007)

  среда
  image
  Џејсон Статам го игра Фармер, едноставен човек од Кралството Ехб, чија главна задача е да се грижи за своето семејство. Меѓутоа, кога Кралството ќе го освои...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.