СОДРЖИНА

Џокер го започнува својот најстрашен напад врз комесарот Гордон и неговото семејство. Бетмен треба да го сопре овој лудак, но додека го прави тоа, тој ќе сфати дека тој и неговиот смртен непријател се скоро исти.
Анимираната адаптација на стрипот на Алан Мур и Брајан Боланд, „Бетмен: Убиствена шега“ го следи Бетмен додека се обидува да го разбере својот смртен непријател Џокер истражувајќи го потеклото на неговиот најславен противник. Откако бега од затвор, Џокер се насочува кон семејството Гордон и го киднапира комесарот за да докаже дека еден лош ден може да го полуди дури и најчесниот човек, токму како што му се случило нему. Барбера е фатен во вкрстен оган, а Џокер му се потсмева на Бетмен од далечина додека го измачува Џим во еден од уништените забавни паркови во Готам. Дали Бетмен ќе може да го сопре пред тој да успее да го доведе Гордон до работ на лудило?

Слики

Бетмен: Убиствена шегаБетмен: Убиствена шегаБетмен: Убиствена шегаБетмен: Убиствена шегаБетмен: Убиствена шегаБетмен: Убиствена шегаБетмен: Убиствена шегаБетмен: Убиствена шегаБетмен: Убиствена шега

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ѕвездени кучиња: Тропска авантура (2020)

  понеделник
  image
  Кога мистериозен и опасен вртлог се појавува во Атлантскиот океан, астронаутите Белка и Стрелка одат да истражат. Со помошта од нивните добри другари, Белка и...
 • The Nutcracker Sweet (2015)

  понеделник
  image
  It's Christmas Eve and Marie is excited for the celebrations to begin. However, as night falls, Marie finds herself drawn into a battle between a toy soldier army...
 • Nezha Reborn (2021)

  понеделник
  image
  While living as an ordinary deliveryman and motor racing fan, Nezha encounters old nemeses and must rediscover his powers to protect his loved ones.
 • The Reef 2: High Tide (2012)

  понеделник
  image
  Trained in the skills of sea power, Pi the fish can fight a shark, sink a squid or batter any random predator that ever threatens his friends and neighbors on the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.