poster

Личи на Божик

Looks Like Christmas (2016)

комедија, романса | САД, Канада
Режисер: Terry Ingram

рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 3.5/10
(2 гласови)

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 50 први состаноци (2004)

  image
  Хенри живее на Хаваи и ужива во друштво на туристките. Тој го остава својот љубовџиски живот откако се вљубува во Луси, која пати од краткорочно губење на...
 • Во земјата на жените (2007)

  image
  Писк Картер Веб тукушто го оставила девојката за која мислел дека е неговата вистинска љубов. Картер одлучува да се повлече во еден мал град во Мичиген каде што...
 • 500 дена лето (2009)

  image
  Приказна за љубовната афера без граници на еден млад човек. Том, момчето, уште верува, дури и во циничниот современ свет, дека постои судбинска и единствена...
 • Магија на месечини (2014)

  image
  Веј Лин Су, то јест Стенли Крофорд је маѓионичар који је живот посветио раскринкавању спиритуалиста превараната. Планира да брзо открије истину о познатој...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.