Оценка на корисникот: 7.3/10
(265 гласови)

СОДРЖИНА

Напуштениот и загубен вселенски брод “Конечен хоризонт“ е најден 7 години по мистериозното исчезнување. Добро обучен спасувачки тим оди во потрага по вистината - само за да открие свет на злото кој ги надминува најдивите кошмари.
Д-р Вилијам Веир е научник кој го дизајнирал вселенскиот брод “Конечен хоризонт“ кој ќе ги истражува најдалечните краишта на вселената зад планетата Нептун. Вселенскиот брод содржи посебен транспортен механизам кој создава црна дупка низ која може да помине, овозможувајќи му да поминува неверојатни растојанија за неколку секунди. “Конечен хоризонт“ мистериозно исчезнува среде мисија без трага и од бродот и од екипажот, но одново се појавува во орбитата на Нептун после седум години отсуство и почнува да праќа сигнал за спасување. Вселенскиот брод “Луис и Кларк“ и д-р Вери се пратени да истражат. Екипажот на “Луис и Кларк“ е убеден дека Веир не им кажува нешто. Кога го откриваат “Конечен Хоризонт“, тие откриваат дека работите не се како што изгледаат и дека бродот е опседнат од зло.

Слики

На работ на хоризонтотНа работ на хоризонтотНа работ на хоризонтотНа работ на хоризонтотНа работ на хоризонтотНа работ на хоризонтотНа работ на хоризонтотНа работ на хоризонтотНа работ на хоризонтотFoto: RTL / TM & Copyright © 2020 Paramount Pictures.Foto: RTL / TM & Copyright © 2020 Paramount Pictures.Foto: RTL / TM & Copyright © 2020 Paramount Pictures.Foto: RTL / TM & Copyright © 2020 Paramount Pictures.Foto: RTL / TM & Copyright © 2020 Paramount Pictures.Foto: RTL / TM & Copyright © 2020 Paramount Pictures.Foto: RTL / TM & Copyright © 2020 Paramount Pictures.Foto: RTL / TM & Copyright © 2020 Paramount Pictures.Foto: RTL / TM & Copyright © 2020 Paramount Pictures.Foto: RTL / TM & Copyright © 2020 Paramount Pictures.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Притаено зло: Апокалипса (2004)

  image
  Мислила је да је слободна... али није била у праву. Мила Јововиќ је још једном у улози Алис, која се буди из грозног сна да би схватила да су се остварили њени...
 • Infinity Chamber (2016)

  image
  A man trapped in an automated prison must outsmart a computer in order to escape.
 • Тишина (2019)

  image
  The story of a family struggling to survive in a world terrorized by a deadly, primeval species who have evolved for millions of years in the pitch darkness of a...
 • Велика бела ајкула (2021)

  image
  Забаван лет до удаљеног атола претвара се у ноќну мору за пет путника када им се хидроавион уништи у чудној несреќи и кад се наѓу заробљени на сплаву, 100 миља од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.