СОДРЖИНА

Филмот ја следи 17-годишната Лусинда Прајс која наизглед живее обичен живот сѐ додека не биде обвинета за злосторство што не го сторила. Под претпоставка дека е со нарушено ментално здравје, ја испраќаат во специјалното училиште во кое за неа интерес пројавуваат двајца таинствени студенти, за кои таа има впечаток дека се на некој начин поврзани со неа. Изолирана и прогонувана од чудни визии, таа ќе го разоткрие своето минато и ќе сфати дека се тие двајцата паднати ангели кои со векови се борат за нејзината љубов.

Слики

Паднатиот ангелПаднатиот ангелПаднатиот ангелПаднатиот ангелПаднатиот ангелПаднатиот ангел

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кино Фестивал: Ундине (2020)

  image
  Ундине је историчарка која ради као кустоскиња у једном од музеја у Берлину. Нестварно лепа, зна све о Хумболт Форуму, а начин на који износи своје знање о...
 • Преку вселената (2007)

  image
  „Преку вселената е револуционерен рок-мјузикл кој ја опишува Америка во бурните доцни 1960-ти, време кога борбените линии биле повлечени дома и во странство. Кога...
 • Руска куќа (1990)

  image
  Скот Блер (Шон Конери) је британски издавач књига који би радије попио пиќе у Лисабону него присуствовао сајму књига у Русији. Зато је прилично изненаѓен када га...
 • Камил (2008)

  image
  Откако насила ќе се земат, Сајлас и Камила ќе тргнат на свадбено патување на Нијагарините водопади. Ако им пропадне бракот, младоженецот ќе се врати во затвор....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.