рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 8.14/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

У празној њујоршкој аеродромској чекаоници загонетни мушкарац свом наизглед случајном саговорнику приповеда необичну причу. Године 1979. један човек, брижан супруг и пожртвован отац дечака Максвела, због страсти према клаѓењу на коњским тркама запао је у велике новчане дугове, те се нашао на мети опасних градских гангстера. Загонетни плаќени убица је добио задатак да убије њега и његову жену. Испричавши свом саговорнику ову причу, непознати мушкарац га је хладнокрвно убио. Истовремено, након што је на улицама Њујорка опљачкан, симпатични скитница Слевин Келевра привремено се усељава у стан свог пријатеља Ника. Тада ќе Слевину на врата покуцати два грубијана која га одводе свом шефу. А кад Шеф, верујуќи да је пред њим до презадужени Ник, од њега ќе затражити да убије сина воѓе супарничког клана.

Слики

Среќниот број СлевинСреќниот број СлевинСреќниот број СлевинСреќниот број СлевинСреќниот број СлевинСреќниот број СлевинСреќниот број СлевинСреќниот број СлевинСреќниот број СлевинСреќниот број СлевинСреќниот број Слевин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Момчето од Вајт Ривер (1999)

  денес
  image
  Комична драма за двајца измамници, чие што наизглед безопасно тргување на американскиот југ, ќе се престори во опасна авантура откако еден убиец ќе ги земе како...
 • Случаен шпион (2001)

  денес
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  денес
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Незапирливи (2004)

  денес
  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.