рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.21/10
(89 гласови)

СОДРЖИНА

Поранешниот оператор од Специјалните сили Френк Мартин живее навидум тивок живот долж францускиот Медитеран, нудејќи се себе како платеник „транспортер“ кој пренесува стока, човечка или друго, од едно место на друго, без никакви прашања.
Вршејќи опасни задачи со неговото Бе-Ем-Ве полно со трикови, Френк се придржува до неколку правила кои никогаш не ги прекршува. Прво правило: Никогаш не менувај го договорот. Правило два: Без имиња; Френк не сака да знае за кого работи, или што пренесува. Правило три: Никогаш не отворај го пакетот.
Најновата задача на Френк не изгледа ни најмалку поразлична од многуте што ги извршил во минатото. Најмен е од Американец, познат само по името „Вол стрит“, да пренесе нешто, но кога Френк ќе застане по пат, ќе забележи дека неговиот „пакет“ мрда.

Слики

ТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Киднапирање (2011)

  петок
  image
  Откако памети, средношколецот Нејтан Харпер (Тејлор Лаутнер) има непријатно чувство дека живее туѓ живот. Кога наидува на своја слика како мал на една...
 • Крваво искупување (2013)

  петок
  image
  Квин Форте живее живот на кој може да му се позавиди - голема моќ, многу пари, жена што го сака и брат што го обожава. Но, тој има и непријатели, кои ќе се...
 • Бригаде тигрова (2006)

  петок
  image
  1907. године, након таласа насилних злочина, француски председник Жорж Клемансо одлучује да оснује прву моторизовану полицијску бригаду која ускоро добија надимак...
 • Сонце, песок и романтика (2017)

  петок
  image
  Кејт, амбициозни рачуновоѓа, одлази у Канкун са својим момком Ериком, граѓевинцем за припрему земљишта, на преко потребан одмор. Највеќи део биќе романтичан...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.