рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.17/10
(87 гласови)

СОДРЖИНА

Поранешниот оператор од Специјалните сили Френк Мартин живее навидум тивок живот долж францускиот Медитеран, нудејќи се себе како платеник „транспортер“ кој пренесува стока, човечка или друго, од едно место на друго, без никакви прашања.
Вршејќи опасни задачи со неговото Бе-Ем-Ве полно со трикови, Френк се придржува до неколку правила кои никогаш не ги прекршува. Прво правило: Никогаш не менувај го договорот. Правило два: Без имиња; Френк не сака да знае за кого работи, или што пренесува. Правило три: Никогаш не отворај го пакетот.
Најновата задача на Френк не изгледа ни најмалку поразлична од многуте што ги извршил во минатото. Најмен е од Американец, познат само по името „Вол стрит“, да пренесе нешто, но кога Френк ќе застане по пат, ќе забележи дека неговиот „пакет“ мрда.

Слики

ТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортерТранспортер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гас до краја (2014)

  вторник
  image
  Ова комична акција говори о бившем професионалном возачу који је сада инструктор вожње, и не својом вољом, пљачкаш. Питер Робертс је напустио је узбудљив свет...
 • Обрачун (1962)

  вторник
  image
  Обрачун је југословенски акциони филм снимљен 1962. године. Представља наставак популарног филма Капетан Леши из 1960. године. После ослобоѓења група балиста...
 • Дијамант 13 (2009)

  вторник
  image
  Остарјели и уморни паришки полицајац Мат (Г. Депардиеу) судјелује у акцији гдје је жена талац и живи штит криминалцу. Одлучи да пуцају у мушкарца и тако ослободе...
 • Под опсадом (1992)

  вторник
  image
  Плаќеницима који преузму контролу над ратним бродом супротставља се бивси специјалац. Група плаќеника предвоѓених ЦИА-иним оперативцем, уз помоќ бродског...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.