Оценка на корисникот: 7.6/10
(277 гласови)

СОДРЖИНА

Базиран на истоимената новела на Хенри Џејмс, „Крилјата на гулабицата“ се одвива во 1910 г. По смртта на мајка ѝ, Кејт Крој ја чува својата богата тетка Мод, која му плаќа на нејзиниот распуштен татко да стои понастрана од животот на Кејт. Мод сака Кејт да не ги повторува грешките на мајка си и да се омажи за некој обичен човек. Затоа Мод организира средба меѓу Кејт и Лорд Марк, господин од високата класа, кој ќе ја придружува на вистинските места. Но Кејт е повеќе заинтересирана за Мертон Деншер, сиромашен новинар. Убавата, но смртно болна американска наследничка Мили Тил, се појавува на сцената и се спријателува со Кејт. Кејт ја забележува наклонетоста на Мили кон згодниот Мертон и разработува шема да ги спои двајцата со цел Мертон да ги добие парите на Мили после нејзината смрт...

Слики

Крилјата на гулабицатаКрилјата на гулабицатаКрилјата на гулабицатаКрилјата на гулабицатаКрилјата на гулабицатаКрилјата на гулабицатаКрилјата на гулабицатаКрилјата на гулабицатаКрилјата на гулабицата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Apasionata (1983)

  image
 • Заборавени патишта (2020)

  image
  Клаудина (70) е традиционална жена од село. Откако нејзиниот сопруг починува, таа ја запознава Елса (65), независна жена, која ја поканува Клаудина да ја октрие...
 • Понеделник (2020)

  image
  „Понеделник“ ја следи приказната на Мики (Себастија Стен) и Клои (Дениз Гог), двајца Американци на триесетина години, кои живеат во Атина и кои се запознаваат...
 • Рѓа и коска (2012)

  image
  Стефани е тренер на орка китови и нејзиниот живот е преобразен кога доаѓа до трагедија за време на едно шоу. Соочена со неподносливи околности, таа му се обраќа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.