poster

Црн ден во Париз

Bastille Day (2016)

акција, криминалистички, драма, трилер | Обединетото Кралство, Франција, САД, Белгија, Луксембург, Кина, Германија
Режисер: James Watkins

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.36/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Мајкл Мaсон (Маден) е крадец кој ќе се најде на списокот на ЦИА кога ќе украде торба во која има нешто повеќе од паричник. Шон Брајр (Елба), агентот што работи на случајот, наскоро сфаќа дека Мајкл е само пион во многу поголема игра и воедно важна алка во решавањето на заговор од големи размери. Неговиот најдобар плен станува темел на полициската истрага, а Шон, спротивно на наредбите, го регрутира Мајкл и двајцата стануваат мета на изворот на корупцијата по 24-часовната потера. Принудени се да се потпрат еден на друг за да го разоткријат и победат заедничкиот непријател.

Слики

Црн ден во ПаризЦрн ден во ПаризЦрн ден во ПаризЦрн ден во ПаризЦрн ден во ПаризЦрн ден во ПаризЦрн ден во ПаризЦрн ден во ПаризЦрн ден во ПаризЦрн ден во ПаризЦрн ден во ПаризЦрн ден во Париз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 16 Блока (2006)

  image
  Стариот детектив пред пензија, Џек Мозли (Брус Вилис), добива задача да го превезе ситниот криминалец Еди на суд. Мозли не знае дека Еди е сведок во судењето...
 • Челична правда (2013)

  image
  Напнат трилер за семејството, судбината, животните околности и за правдата. Расел Бејз (Кристијан Бејл) води тежок живот - работи во локалната челичарница и има...
 • Шакал (1997)

  image
  Руски мафијаш прогласил отворен лов по повод убиството на братот во московски ноќен клуб. Го најмува шакалот, суров убиец кој никој никогаш не го видел, за да го...
 • Шифра: Меркур (1998)

  image
  Брус Вилис е отфрлен ФБИ-агент кој треба да чува деветгодишно аутистично момче кое им станува цел на убијци откако пробива таен владин код.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.