СОДРЖИНА

Успешниот дилер на кокаин (Даниел Крег), кој има заслужно место во елитата на англиската мафија, планира рано пензионирање од бизнисот. Сепак, големиот шеф Џими Прајс му доверува две тешки задачи што треба да ги изврши.
Дотеран, убаво облечен и љубезен, нашиот херој (Даниел Крег) има заработено богатство продавајќи кокаин и екстази без да си ги извалка рацете. Сега сака да се пензионира додека сè уште е доволно млад за да ужива во болно заработените придобивки. Но, на криминалниот шеф Џими Прајс му требаат две услуги: ќерката на шефот на мафијата, која е зависна од дрога, е исчезната и Прајс сака да ја пронајде. Прајс исто така сака посредник да купи пратка со екстази од проблематичниот измамник наречен Војводата. Звучи доволно лесно. Ни ништо никогаш не е едноставно. Со одметнатиот српски водач на паравојска вметнат во компликувана ситуација и домаќин на опасни лоши луѓе кои сакаат да го спречат, нашиот херој наскоро согледува дека ако излезе од бизнисот со дрога може да изгуби сè. Вклучувајќи го и својот живот.

Слики

Следно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно нивоСледно ниво

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Киднапирање (2011)

  денес
  image
  Откако памети, средношколецот Нејтан Харпер (Тејлор Лаутнер) има непријатно чувство дека живее туѓ живот. Кога наидува на своја слика како мал на една...
 • Крваво искупување (2013)

  денес
  image
  Квин Форте живее живот на кој може да му се позавиди - голема моќ, многу пари, жена што го сака и брат што го обожава. Но, тој има и непријатели, кои ќе се...
 • Бригаде тигрова (2006)

  денес
  image
  1907. године, након таласа насилних злочина, француски председник Жорж Клемансо одлучује да оснује прву моторизовану полицијску бригаду која ускоро добија надимак...
 • Сонце, песок и романтика (2017)

  денес
  image
  Кејт, амбициозни рачуновоѓа, одлази у Канкун са својим момком Ериком, граѓевинцем за припрему земљишта, на преко потребан одмор. Највеќи део биќе романтичан...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.