Оценка на корисникот: 7.9/10
(367 гласови)

СОДРЖИНА

Една ноќ, таксистот Макс зема човек во сив костум наречен Винсент. Винсент му нуди на Макс голема сума пари да го вози на пет локации наоколу низ Лос Анџелес пред да заврши ноќта. Макс прифаќа, но дознава дека Винсент е платен убиец...
Макс (Џејми Фокс) живее секојдневен живот како таксист 12 години. Лица доаѓаат и си одат од неговиот ретровизор: луѓе и места кои одамна ги заборавил – до вечерва. Винсент (Том Круз) е платен убиец. Кога крајбрежен нарко-картел дознава дека ќе бидат повикани пред федерална порота, прават операција да се идентификува и убие клучниот сведок, а последната фаза е вечерва. Оваа иста ноќ Винсент пристигнува – и пет тела треба да паднат. Околностите го принудуваат Винсент да го грабне таксито на Макс, и Макс станува колатерална штета – заменлив човек на погрешно место и во погрешно време. Низ ноќта, Винсент го присилува Макс да го вози до секоја назначена дестинација. Како што ЛАПД и ФБИ се во трка да ги пресретнат, преживувањето на Макс и Винсент зависи еден од друг, на начини што ниту еден од нив не би ги замислил.

Слики

КолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатерал

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џокер (2015)

  image
  Ник Вајлд, телохранител и зависник од комар, тргнува во одмазничка мисија кога неговата пријателка ќе биде силувана. Она што Ник не знае е дека силувачот е син на...
 • Колт 45 (2014)

  image
  Акциони трилер жанровског редитеља, белгијанца Фабриса ду Вела, снимљен у Француској, у маниру старих добрих француских крими филмова Алана Корноа и Мелвила. У...
 • Девојката во пајакова мрежа (2018)

  image
  Младата компјутерска хакерка Лизбет Саландер и новинарот Мајкл Бломквист се наоѓаат фатени во мрежа на шпиони, сајбер криминалци и корумпирани владини претставници.
 • Skuadrat e Vdekjes (2007)

  image
  Во 1997 г., во Рио де Жаниеро, Капетанот Насцименто мора да најде замена за својата позиција додека се обидува да совлада дилери на дрога и криминалци пред...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.