СОДРЖИНА

Една ноќ, таксистот Макс зема човек во сив костум наречен Винсент. Винсент му нуди на Макс голема сума пари да го вози на пет локации наоколу низ Лос Анџелес пред да заврши ноќта. Макс прифаќа, но дознава дека Винсент е платен убиец...
Макс (Џејми Фокс) живее секојдневен живот како таксист 12 години. Лица доаѓаат и си одат од неговиот ретровизор: луѓе и места кои одамна ги заборавил – до вечерва. Винсент (Том Круз) е платен убиец. Кога крајбрежен нарко-картел дознава дека ќе бидат повикани пред федерална порота, прават операција да се идентификува и убие клучниот сведок, а последната фаза е вечерва. Оваа иста ноќ Винсент пристигнува – и пет тела треба да паднат. Околностите го принудуваат Винсент да го грабне таксито на Макс, и Макс станува колатерална штета – заменлив човек на погрешно место и во погрешно време. Низ ноќта, Винсент го присилува Макс да го вози до секоја назначена дестинација. Како што ЛАПД и ФБИ се во трка да ги пресретнат, преживувањето на Макс и Винсент зависи еден од друг, на начини што ниту еден од нив не би ги замислил.

Слики

КолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатералКолатерал

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Саботажа (1936)

  денес
  image
  Верлок је члан стране групе терориста која спрема саботаже у Лондону, а његова породица о томе не зна ништа. Скотланд Јард му је на трагу...
 • Мистериите на Ема Филдинг: Зло од минатото (2018)

  денес
  image
  Ема ѝ помага на една пријателка чија компанија сака да го купи имотот на којшто се наоѓа еден замок. Археологот Вебстер, кој претходно бил ангажиран да го процени...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Се што сјае (2014)

  денес
  image
  Џенифер и Дени наоѓаат едно старо кадифено мече и иако е тоа самото по себе ретко и вредно, вистинската вредност ја откриваат кога во него наоѓаат украдени...
 • Мрежа на лаги (2009)

  денес
  image
  Еби Тарнер има сѐ: памет, изглед и стас. Меѓутоа, кога ќе го убијат нејзиното момче, нејзиниот свет ќе се урне. Чувствува дека ја предале најблиските, па ќе се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.