СОДРЖИНА

Уметничка комедија која се состои од три различни но сепак меѓусебно поврзани приказни за цртач на стрипови, писател и филмски режисер. Секој лик живее во различен свет, но ја раскажува приказната за животот на еден од другите.
Зум е современа динамична комедија инспирирана од поп-уметноста и во себе содржи повеќе заплети. Филмот се состои од три различни но сепак меѓусебно поврзани приказни за еден цртач на стрипови, за еден писател и за еден филмски режисер. Секој лик живее во различен свет но ја раскажува приказната за животот на еден од другите. Цртачот на стрипови, Ема, преку ден работи во фабрика за секс-кукли и се надева дека ќе оди на тајна козметичка интервенција. Стрипот на Ема ја раскажува приказната за Едвард, надуен филмски режисер со специфична тајна за неговата анатомија. Режисерот Едвард создава филм што ја прикажува Мишел, надежна писателка која бега во Бразил и го напушта својот претходен живот како манекенка. Мишел пишува роман во којшто се раскажува за Ема, која работи во фабрика за секс-кукли...

Слики

ЗумЗумЗумЗумЗумЗумЗумЗумЗум

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувари Оза (2015)

  денес
  image
  Након што се Зла вештица Запада истопила, а Дороти се вратила у свој свет, Глинда, Добра вештица Југа, се одлучује да оживи Злу вештицу и њене моќи уклони тако...
 • UglyDolls: Совршено несовршени (2019)

  денес
  image
  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш...
 • Шрек 2 (2004)

  денес
  image
  Шрек и Фиона се враќаат од нивниот меден месец и наоѓаат покана да ги посетат родителите на Фиона, кралот и кралицата на Далечното кралство. Заедно со магарето,...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  денес
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.