рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 7/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Заснован на истоимениот стрип Пак Рок, награден во 2008 година со Шпанската национална награда за стрип, филмот „Брчки“ го прикажува пријателството помеѓу Емилиј и Мигел, два остарени господина во старечки дом. На неодамна пристигнатиот Емилиј, кој се наоѓа во раната фаза на Алцхајмерова болест, Мигел и колегата му помагаат да не заврши на застрашувачкиот последен спрат од домот за старци, познат како „спрат за изгубени случаи“ или „за беспомошни“. Нивниот луд план ги исполнува со смеа и нежност нивнита тмурни денови, бидејќи иако на некои од нив им се приближува крајот, за нив тоа е нов почеток.

Слики

БрчкиБрчки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувари Оза (2015)

  денес
  image
  Након што се Зла вештица Запада истопила, а Дороти се вратила у свој свет, Глинда, Добра вештица Југа, се одлучује да оживи Злу вештицу и њене моќи уклони тако...
 • UglyDolls: Совршено несовршени (2019)

  денес
  image
  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш...
 • Шрек 2 (2004)

  денес
  image
  Шрек и Фиона се враќаат од нивниот меден месец и наоѓаат покана да ги посетат родителите на Фиона, кралот и кралицата на Далечното кралство. Заедно со магарето,...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  денес
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.