рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Криминалот е во дефанзива кога новооформената Лига на правдата почнува да се грижи за безбедноста на Метрополис, а тоа го прави злобниот гениј Лекс Лутор многу несреќен. Заедно со Црната Манта, Синестро и една цела банда од негативци, Лекс составува сопствена легија и ја нарекува Легија на проколнатите. Сега тој планира заедно со нив да нападне еден таен владин објект наречен „Област 52 со што Лекс можеби конечно ќе постигне победа. Подгответе се за тепачка кога Супермен, Бетмен, Супержена и остатокот од Лигата на правдата ќе се соочат со најголемиот негативец на светот!

Слики

Лига на правдата: Нападот на Легијата на проколнатите!Лига на правдата: Нападот на Легијата на проколнатите!Лига на правдата: Нападот на Легијата на проколнатите!Лига на правдата: Нападот на Легијата на проколнатите!Лига на правдата: Нападот на Легијата на проколнатите!Лига на правдата: Нападот на Легијата на проколнатите!Лига на правдата: Нападот на Легијата на проколнатите!Лига на правдата: Нападот на Легијата на проколнатите!Лига на правдата: Нападот на Легијата на проколнатите!Лига на правдата: Нападот на Легијата на проколнатите!

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Отац (2012)

  среда
  image
  When did you last talk with your father? Will you ever ask him about those things that hurt you?
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  денес
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
 • Балто Крила промене (2004)

  денес
  image
  Балто и његов син Коди долазе до закључка да достигнуќа технологије угрожавају и будуќност псеќих запрега, будуќи да пошта и пошиљке стижу у град Ноум брже...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.