poster

Атентат

Assassination (1987)

Режисер: Peter R. Hunt

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 5.25/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Џеј Килион је један од најбољих тајних агента. Када у Америци на власт доѓе нови председник, Килион бива изабран као нови телохранитељ прве даме Ларе Ројс Крег. Њој се изабрани агент никако не свиѓа, и труди се свим снагама да га избегне, али без успеха. Ствари ќе ипак морати да се промене када на Лару неколико пута буде покушан атентат. Килион тада схвата да ствар мора да преузме у своје руке, нарочито имајуќи у виду да иза атентата највероватније стоји Бела куќа.

Слики

Атентат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • /Мекгрубер (2010)

  петок
  image
  Во Источен Сибир, Дитер Фон Кант (В. Килмер) и неговите луѓе ја преземаат контролата над проектил вооружен со боева глава. На другата страна на светот, во...
 • Дневна светлина (1996)

  петок
  image
  Во експлозија во тунел во Њујорк се рушат и влезот и излезот. Љуѓе остануваат заробени внатре. Еден херој (Силвестер Сталоне) се обидува да ги однесе на безбедно...
 • Железен човек 3 (2013)

  петок
  image
  Ексцентричниот гениј, милијардер и филантроп Тони Старк е суперхеројот со оклоп, познат како Железниот човек. По неговата херојска и самопожртвувана акција во...
 • Воз за Пусан (2016)

  петок
  image
  Док се непознати вирус шири целомземљом, Корејске власти проглашавасјуванредно стање, но ситуација убрзо измиче контроли. Неколицина оних који су се у том...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.