Yoram Globus

actor

Роденден: 1943

Продуцент:

 1. ...
  associate producer
 2. ...
  executive producer
 3. 5. Body and Soul (1981), филм
 4. ...
  executive producer
 5. 12. Херкул (1983), филм
 6. ...
  executive producer
 7. 24. Кобра (1986), филм
 8. 26. Aladdin (1986), филм
 9. 35. На врху (1987), филм
 10. ...
  executive producer
 11. 37. Крал Лир (1987), филм
 12. 38. Атентат (1987), филм
  ...
  executive producer
 13. ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. ...
  executive producer
 16. ...
  executive producer
 17. 50. Киборг (1989), филм
 18. 51. Кинџите (1989), филм
  ...
  executive producer
 19. ...
  producer (uncredited)
 20. ...
  executive producer
 21. ...
  executive producer
 22. ...
  executive producer
 23. ...
  associate producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.