СОДРЖИНА

Јаке Финлеy одбија напунити полице очеве трговине тренутачно најпопуларнијом играчком на тржишту, роботом Интеллyтрон, јер вјерује да дјеца требају играчке које потичу машту и креативност. С њим се слаже једино гѓа Меркле, сезонска радница у трговини, која је увијек на правоме мјесту у право вријеме. Јакеу је за око запела шармантна, смотана Холлy, на коју је дословце налетио у кафиќу, а послије и у трговини.

Слики

Божиќно чудо на Манхаттану

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Си купивме зоолошка (2011)

  image
  Врз основа на вистинита приказна, Бенџамин Ми (Мет Дејмон) е колумнист во весник од Лос Анџелес и авантуристички писател, а како самохран татко се соочува со...
 • 7 работи што треба да ги сторам пред да наполнам 30 (2008)

  image
  Лори е девојка, којашто наскоро ќе наполни 30 години, разочарана дека во животот не постигнала сѐ што си замислувала. Еден ден го наоѓа списокот на животните...
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Смотаниот чевлар (2014)

  image
  Макс Симкин поправа чевли во еден дуќан во Њујорк, кој е во сопственост на неговото семејство повеќе генерации. Незадоволен од својот живот, Макс случајно наидува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.