рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Приказна за 11-годишната Моника која се обвинува себеси за домашните проблеми. Девојката мисли дека доколку победи на еден научен конкурс, нејзиниот татко ќе се врати дома, а мајка и’ ќе се справи со емоционалните проблеми и депресијата. Моника врши и еден експеримент. Во една убава шумска сценографија таа користи терапија со допир за да им помогне на малините да растат побрзо. Моника се запрашува што е поважно за нивното добро, природата или третманот? Преку подеми и падови во семејството девојката осознава дека одговорот на ова прашање нема да биде лесно.

Слики

Магијата на малинитеМагијата на малинитеМагијата на малинитеМагијата на малинитеМагијата на малинитеМагијата на малините

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sono solo fantasmi (2019)

  денес
  image
  Three brothers confront a ghost outbreak in the city of Naples.
 • Баба Заба (2010)

  денес
  image
  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на...
 • Ибица (2019)

  денес
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  денес
  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.