рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 6/10

СОДРЖИНА

Кога Лекс Лутор се обидува да ги искористи своите криогенски зраци за да го прошири мразот на половите на Земјата, предизвикувајќи огромно опаѓање во нивоата на морето и создавајќи нови острови со кои сака да владее, Супермен и Лигата на правдата го осуетуваат злобниот план. Па така, Лутор е закопан под длабок мраз и за него се мисли дека е мртов.
Во 31 век, тинејџерските суперхерои Донстар и Карате Кид го посетуваат музејот каде што Лутор е замрзнат речиси цел милениум, па случајно го ослободуваат. Лутор краде еден древен уред кој му дозволува на корисникот да манипулира со времето и просторот. Заедно со Легијата на проклетството, Лутор патува назад во времето за да ги елиминира Супермен, Супержена и Бетмен пред да станат суперхерои.
За Аквамен, Флеш и Киборг, на кои им се придружуваат патниците низ времето Карате Кид и Донстар, влогот никогаш не бил повисок. Лигата на правдата мора да се соочи со својот најголем предизвик досега, заканата од нејзиното историско непостоење!

Слики

Авантурите на Лигата на правдата: Заробени во времетоАвантурите на Лигата на правдата: Заробени во времетоАвантурите на Лигата на правдата: Заробени во времетоАвантурите на Лигата на правдата: Заробени во времетоАвантурите на Лигата на правдата: Заробени во времетоАвантурите на Лигата на правдата: Заробени во времетоАвантурите на Лигата на правдата: Заробени во времетоАвантурите на Лигата на правдата: Заробени во времетоАвантурите на Лигата на правдата: Заробени во времето

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Матрикс: Воскреснувања (2021)

  image
  За да дознае дали неговата реалност е физичка или ментална конструкција, Нео ќе мора да го следи белиот зајак уште еднаш. Тој веќе знае што треба да прави. Но она...
 • Матрикс (1999)

  image
  Дали некогаш сте имале сон за кој сте биле сигурни дека е реалност? Што ако не би можеле да се разбудите? Како би ја знаеле разликата помеѓу сонот и реалноста?...
 • Луди свијет (2018)

  image
  У будуќности у којој је човјечанство осуѓено на пропаст, знанственици успијевају отпутовати у прошлост да би покушали промијенити тијек догаѓаја.
 • Марвел Супер Херо Адвентурес: Фрост Фигхт! (2015)

  image
  Јунаци Марвела уједињују се како би покушали зауставити Локија и леденог дива Yмира да не украду моќи Дједа Божиќњака и освоје свијет.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.