СОДРЖИНА

Први прави знанствено-фантастични филм. Најпознатији Мéлиèсов филм је адаптација романа Јулеса Вернеа. Филм прати групу неустрашивих астронаута који, користеќи големи топ, путују на Мјесец гдје сусретну тамошње становнике - Селените.

Слики

Пут на месецПут на месец

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крадец (2020)

  денес
  image
  Лондон, 1962. Прогонувана од мрачната приказна од минатото на мајка ѝ, шестгодишната Рути почнува да се сомнева дека семејната омилена домашна помошничка....
 • Hotel Bleu (2016)

  денес
  image
  A down and out stand-up comedian finds refuge at Hotel Bleu, forging an off-beat partnership with a charismatic trumpet player half her age.
 • Поглед на убиство (1985)

  денес
  image
  Вадењето на микрочип од телото на колега агент го доведува Џејмс Бонд (Роџер Мур) до Макс Зорин, индустријалец кој е луд по моќ и кој планира да создаде светски...
 • Џек Ричер: Нема враќање (2016)

  денес
  image
  Кога мајор Сузан Тарнер е наместена за предавство, Џек Ричер открива дека таа е цел на огромна владина завера. Ричер ризикува сѐ за да ја победи моќната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.