СОДРЖИНА

Кели Картер ради као гардероберка за чувеног дизајнера ципела Франческа Салвитореа и сања да дизајнира ципеле за њега. Једнога дана, на улици је срела добру вилу која ја одушевљена њеним ципелама и вила је претвара у супемодела Пруденс у коју се Франческо одмах заљубљује. Пред Кели је велика дилема: да ли више воли себе или Пруденс...

Слики

Пепељуга

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Домашното зајче (2008)

  image
  Откако Плејбој зајачицата Шели ќе ја избркаат од плејбој куќата, наоѓа работа во сестринство и се грижи за девојки кои не се многу популарни.
 • Опа! (2005)

  image
  Илјадници години на волшебниот грчки остров Патмос се разлеваат звуците на музика за танцување и смеата на нејзините жители. Но, со доаѓањето на срамежливиот...
 • Free Enterprise (1998)

  image
  Young filmmakers (Rafer Weigel, Eric McCormack) trying to hawk a movie titled "Bradykillers" about a serial killer who goes after victims Marcia, Jan, and Cindy...
 • Семејна свадба (2010)

  image
  Пошто се тек верени пар Лусија и Маркус врате с колеџа и превише изненада најаве планове за своје венчање, убрзо откривају да њихови очеви могу да изазову...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.