рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Свадбените планови на Том и Вајолет се прекинати поради повеќе разочарувања и изненадувања во текот на петте изминати години. Вајолет мора да се пресели во Мичиген за да оди на факултет, а Том е фрустриран од пропуштените работни можности.
Од продуцентот на „Старосватици“ и режисерот на „Заборавање на Сара Маршал“ пристигнува оваа комедија за двајца свршеници кои постојано доживуваат пречки на патот кон свадбата. Се чини дека на Том (Џејсон Сегел) и Вајолет (Емили Блант) им е судено да се земат, но разни настани го носат прашањето дали ќе можат да ја преживеат свршувачката.

Слики

Петгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачкаПетгодишна свршувачка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Како ја кажем (2007)

  image
  Дафне, воѓена љубављу према својим ќеркама жели да уради све савршено, али како то живот често чини, на крају све испадне наопако. Кроз њене поступке, ќерке...
 • На Мидлтон (2013)

  image
  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е...
 • Остварена желба (2015)

  image
  На својата роденденска прослава, Линдзи посакува да ѝ се остварат сите желби што ги собирала со децении, но овојпат, уште од следниот ден почнуваат да се...
 • Работник на месецот (2006)

  image
  Веќ годинама се Зак Бредли (Кук) труди да што мање ради у локалном супермаркету. Али његови приоритети се мењају када стиже нова згодна благајница Ејми (Симпсон)...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.