СОДРЖИНА

„Горко/слатко“ е романтична комедија заснована врз ликови, но истовремено е и класична приказна. Филмот се одвива околу експертот за кафе Брајан Чендлер кој, навидум, има „совршен живот“. Сепак, работите се менуваат за Брајан откако неговиот шеф го праќа во Тајланд да испита еден насад кафе. По пристигањето, Брајан се запознава со Тика, извршителка на Банкок ПР, која се грижи за гламурозната дива на Тајланд со повеќе таленти Тата Јанг. Презафатена со работа, Тика одамна се откажала од замислата да најде вистинска љубов. На барање на нејзините родители фармери, Ни и Сурапонг, со надеж дека Брајан ќе го купи кафето и ќе го спаси селото од лажливиот посредник Канг, Тика ја презема задачата да го одведе Брајан на насадите со кафе во Јужен Краби и да се помири со своето минато. Свирепата сестра на Тика, Минт, и нејзиното згодно момче и боксер Комане, нејзината најдобра пријателка Мук и смешното момче на Мук, Австриецот Вернер, како и прекрасната свршеница на Брајан, Аманда, додаваат интересни заплети кон приказната. Брајан и Тика се „истите страни од различни парички“ па постојано се судираат. Сепак, како што нивното патување ги води од космополитенскиот метеж во Банкок до живописните насади со кафе во Краби, Брајан и Тика сфаќаат дека се создадени еден за друг.

Слики

Горко/слаткоГорко/слаткоГорко/слаткоГорко/слаткоГорко/слаткоГорко/слаткоГорко/слаткоГорко/слаткоГорко/слаткоГорко/слаткоГорко/слатко

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мајка под наем (2008)

  image
  Успешна, слободна деловна жена која сонува да има бебе, открива дека е неплодна и најмува жена од работничката класа која ќе ѝ биде необичен сурогат.
 • И тогаш дојде Поли (2004)

  image
  Ројбен е тип што целиот свој живот го минал играјќи сигурно. Поли е неодолива авантуристка што живее за возбудата на мигот. Кога овие две различни души се...
 • Хроника на лоши љубовни состаноци (2017)

  image
  Леј води блог каде што ги опишува лошите состаноци, а откако ги објавува своите искуства од состанокот со Конер, кој води сличен блог на една конкурентска...
 • Милениците на Америка (2001)

  image
  Гвен и Еди се омилената двојка во земјата. Но, кога нивната јавна романса се претвора во приватно раскинување, само агентот Ли и асистентката на Гвен, Кики, можат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.