СОДРЖИНА

„Денот на трудот се фокусира на 13-годишниот Хенри Вилер, кој се обидува да биде маж во својот дом и да се грижи за својата повлечена мајка Адел, соочувајќи се со сите проблеми на адолесценцијата. Додека се враќаат од училиште, Хенри и мајка му го среќаваат Френк Чемберс, маж кој изгледа заканувачки, но очигледно му треба помош и ги убедува да го примат во нивниот дом, а подоцна за него се открива дека е избеган затвореник. Навидум страшниот маж покажува и друга страна, па за само неколку дена развива длабока поврзаност со Адел и со Хенри. Настаните од овој долг Ден на трудот сосема ќе им ги променат животите.

Слики

Ден на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудотДен на трудот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шепот на улицата (2018)

  петок
  image
  Младиот афроамерикански пар Фони и Тиш се раздвоени кога Фони е уапсен за злосторство што не го сторил поради махинациите на расистички полицаец. Барајќи правда...
 • Хитна помоќ (2009)

  петок
  image
  Никада раније није био случај да хитна помоќ буде инспирација за тако дирљиву причу. Спремна је да због жртава рата или разигране деце путује кроз простор и...
 • Потекло на окото (2014)

  петок
  image
  „Потекло на окото ја раскажува приказната за д-р Ијан Греј (Мајкл Пит), молекуларен биолог кој ја проучува еволуцијата на окото. Неговата работа му го менува...
 • Сифражеткиње (2015)

  петок
  image
  У филму глуме Мерил Стрип, Кери Малиган, Хелена Бонам Картер, Брендан Глисон, Ен-Мери Даф... Редитељску палицу држи Сара Гаврон. Малиган глуми обичну жену из...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.