СОДРЖИНА

Ричард Гир је Др. Саливан Травис или Др.Т, најомиљенији лекар друштвене елите Даласа, богат и успешан гинеколог, човек којему све иде од руке. Др.Т обожава жене. Оне га окружују у породиции у ординацији, а он је одан и предан свакој од њих у свако доба. Оне су његова религија. Унаточ напорима његове одане главне сестре Керолајн, Др.Т полако али сигурно губи корак са својим пренатрпаним распоредом.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Види кој зборува 3 (1993)

  денес
  image
  У треќем наставку и животиње почињу да говоре. Убриаќо породица постаје власник два пса: Рокс, улични интелигентни мешанац и Дафни, размажена пудла са педигреом....
 • Последниот бакнеж (2006)

  денес
  image
  Изгледа дека Мајкл и Џена имаат совршена врска. Џена е бремена, а нејзините родители сакаат тие да се венчаат, но Мајкл се чувствува потиснато и уплашено. Кога на...
 • Затворски круг (2005)

  денес
  image
  Кога еден поранешен играч на НФЛ (Адам Сендлер) е испратен во затвор, директорот го принудува да претвори една група затвореници во фудбалски тим. Затворениците...
 • Многу се грижам (2020)

  денес
  image
  Одличната Розамунд Пајк, која за овој филм ја доби наградата #GoldenGlobe во категоријата Actress in a Musical or Comedy Motion Picture, ја игра Марла, жена која...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.