Robert Altman

Роденден: 1925

Умре: 2006

Актерот:

 1. ...
  Man Drinking
 2. ...
  Ambulance Driver
 3. ...
  Self
 4. ...
  Self
 5. ...
  Self
 6. ...
  Self (archive footage)
 7. ...
  Self

Режисер:

 1. 1. Бонанца (1959), серија
 2. 2. Countdown (1967), филм
 3. 4. МЕШ (1970), филм
 4. 10. Нешвил (1975), филм
 5. 12. 3 Жене (1977), филм
 6. 13. Попај (1980), филм
 7. 16. Izgubljeni (1983), филм
 8. 17. Secret Honor (1984), филм
 9. 19. O.C. & STIGGS (1985), филм
 10. 20. Ариа (1987), филм
 11. 22. Играч (1992), филм
 12. 30. Трупа (2003), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (story)
 2. ...
  (screen story)
 3. 5. 3 Жене (1977), филм
  ...
  (writer)
 4. 6. Ариа (1987), филм
 5. ...
  (based upon an idea by)

Продуцент:

 1. 1. Нешвил (1975), филм
 2. 3. 3 Жене (1977), филм
 3. 12. Трупа (2003), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.