СОДРЖИНА

Богатом банкару Ј. Б. Баллу (Е. Арнолд) на врх главе је његове растрошне обитељи. Врхунац је нови, скупоцјени капут његове жене, који га је толико разбјеснио да га је бацио кроз прозор. Пао је равно на главу типкачици Марy Смитх (Ј. Артхур)...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ние двајца (2008)

  денес
  image
  Жан-Кристијан Рану (Даниел Отеил) е малку ексцентричен сметководител кој живее од ден на ден. Жил Габриел (Ален Шабат) е поп пејач кому му минале петте минути....
 • Диско (2008)

  денес
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
 • Вруќе игре (2001)

  денес
  image
  Бејзбол је само спорт. Љубав је права игра! Свакога љета, најталентиранији студенти окупе се у Цапе Цоду, гдје у бејзболском кампу усавршавају своју игру и...
 • Мажи што гледаат во кози (2009)

  денес
  image
  Новинар кој се обидува да се изгуби во романтиката на војната откако неговиот брак не успева, добива повеќе отколку што заслужува кога ќе се сретне со агент на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.