СОДРЖИНА

Талентот, амбицијата и мотивацијата се сѐ во Холивуд, освен ако не сте „кул“ мачка со сон за танцување. Затоа што сите знаат дека прасињата не летаат и кравите не пеат, јасно е и дека мачките не танцуваат.
Оваа анимирана семејна комедија, која е нежна пародија на филмските мјузикли од 30-тите и 40-тите, го прикажува Дени, мачор од Кокомо, Индијана, кој сака да пее и да танцува и кој сонува да работи во шоу-бизнисот. Еден ден, Дени одлучува да стори нешто во врска со своите амбиции, наместо само да посакува, па се упатува во Холивуд, убеден дека може да стане ѕвезда за една недела. Сепак, Дени набргу станува свесен за границите меѓу природните видови и за тоа дека студијата не ги фермаат многу животните, па дури ни оние со квалитет на ѕвезди, а најдоброто што може агентот на Дени да го најде е една малечка улога во филм со слатката детска ѕвезда Дарла Димпл, која излегува дека е злобно и разгалено детиште што ги мрази животните кога не е пред камера. Дени наскоро се запознава со неколку други животни-актери кои се заглавени во истата ситуација како него. Тие се: Соер, еден убав но циничен мачор, Вули, слон кој свири пијано, Тили, нилски коњ кој пее, и Паџ, пингвин кој изведува точки. Животните заедно се борат да бидат прифатени и да добијат шанса да му покажат на светот што можат да прават.

Слики

Мачките не танцуваатМачките не танцуваатМачките не танцуваатМачките не танцуваатМачките не танцуваат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • АЛВИН И ВЕРВЕРИЧКИТЕ (2007)

  image
  Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Како што...
 • СтарДог и ТурбоКет (2019)

  image
  1969. пас је лансиран у свемир. Необична незгода га је претворила у суперхероја и лансирала у будуќност. Да би се одбранио од људи који сада мрзе животиње,...
 • Божиќна збрка (2006)

  image
  Марy Цласс (Јеннy МцЦартхy) привремено замрзне своју успјешну каријеру у Неw Yорку и врати се куќи како би након очева инфаркта водила његов посао. Но њезин је...
 • Фантастичното патување на Марго и Маргарита (2020)

  image
  Марго и Маргарита се две девојки со слични проблеми кои живеат во различни периоди. Едната живее во 1942 г. во Франција, а другата во 2020. И на двете татковците...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.