рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(42 гласови)

СОДРЖИНА

Пензионисани тајни агент ЦИА, Френк Мозиз, окупља свој невероватни тим оперативаца у светској потрази за несталом смртоносном направом нове генерације која може да промени расподелу светске моќи. Да би успели у томе, мораќе да се суоче с војском опасних убица, немилосрдних терориста и владиних званичника жедних моќи који желе да се докопају технолошки напредног супероружја. Мисија одводи Френка и његову шаролику скупину у Париз, Лондон и Москву. Надмашени у броју људи и количини наоружања, ослањају се на своју лукавост, вештине "старе школе", као и једни на друге док покушавају да спасу свет – и при том преживе.

Слики

Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2Опасни пензионери 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џунгла (2017)

  денес
  image
  Во потрага по самозапознавање и автентично искуство, израелскиот стопер Јози Гинсбер, запознава австралиски геолог во Ла Паз, Боливија. Воодушевен од неговите...
 • Грабеж на кулата (2011)

  денес
  image
  Работниците во еден луксузен станбен комплекс коваат завера да си ги украдат пензиите од расипан милијардер на Вол стрит, во оваа комедија, во која играат Бен...
 • Без милост (2009)

  денес
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Лига на правдата (2017)

  денес
  image
  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.