poster

Стапица за Пепелашка

Trap for Cinderella (2013)

криминалистички, драма, мистерија, трилер | Обединетото Кралство
Режисер: Iain Softley

рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Кога сомнителен пожар во една куќа на плажа заробува две млади жени, едната умира, а преживеаната има тешки изгореници и добива амнезија. Пластичната операција ѝ дава ново лице, но се јавуваат сомнежи дека таа можеби е убиец, а не жртва...
Пожар проголтува една куќа покрај плажа на француската ривиера. Внатре има две девојки, Мики и Доменика. Тие се пријателки од детството, чии патишта се имаат разидено. Едната е богата, а другата сиромашна. Но, судбината повторно ги спојува заедно. Само едната го преживува пожарот, со тешки изгореници и со изгубено сеќавање. Пластичната операција ѝ дава ново лице. Но, тоа не може да ѝ го врати сеќавањето, ниту идентитетот. Која е таа? Убиецот или жртвата? Дали таа е харизматичната боемка, која треба да наследи многу пари, или сиромашната банкарска службеничка, опседната со својата пријателка од детството и со животот што никогаш не може да го има?

Слики

Стапица за ПепелашкаСтапица за Пепелашка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Товарот на вината (2014)

  сабота
  image
  Успешниот адвокат Мич Броктон ќе предизвика несреќа, ќе побегне и зад себе ќе остави жртва. Покрај жртвата ќе го најдат Клинтон Дејвис, кој ќе биде обвинет за...
 • Тајне и лажи савршеног злочина (2010)

  сабота
  image
  Филм је надахнут истинитом причом о најозлоглашенијем случају нестале особе у историји Њујорка. ТАЈНЕ И ЛАЖИ САВРШЕНОГ ЗЛОЧИНА је прича о љубави и тајанственом...
 • Детектив гурман: Смрт “ал денте“ (2016)

  сабота
  image
  Хенри и Меги повторно соработуваат во истрагата за едно убиство кога пријателот на Хенри е најден мртов во сопствената кујна. За време на истрагата тие наидуваат...
 • Фалсификатор (2014)

  сабота
  image
  У овом напетом и дирљивом трилеру, Џон Траволта глуми уметника који је целог живота свој невероватан таленат користио на потпуно погрешне, најчешќе илегалне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.