СОДРЖИНА

Даен е строга адвокатка и припадничка на републиканците. Таа живее во Менхетен со своите две деца тинејџери, Зои и Џејк. Бракот на Даен со Марк пропаднал и откако ги добива конечните документи за развод, нејзе ѝ е потребно малку да излезе од градот. Даен и нејзините деца се упатуваат во северниот дел на Њујорк, каде што таа одлучува дека е време тие да се запознаат со нејзината мајка Грејс. За разлика од ќерка си, Грејс била и сè уште е горд хипик и неофицијален водач на контракултурната заедница и се издржува продавајќи марихуана. Грејс и Даен не си имаат зборнато речиси дваесет години, а како што Грејс се нема променето ниту малку низ годините така исто и Даен нема најдено начин да ѝ прости на мајка си за нејзиниот неуспех како родител. Кога мајката и ќерката повторно се среќаваат, вниманието на Зои го привлекува Кол, макар што е месар, а таа не јаде месо, додека Џејк се вљубува во Тара, која ја запознава во една кафетерија. И додека Даен бара заеднички јазик со Грејс, таа исто така наоѓа време за романса со локалниот музичар Џуд...

Слики

Мир, љубов и недоразбирање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Наш муж Талијан (2004)

  вторник
  image
  Мариа (Мариа Гразиа Цуцинотта) израѓује сандале и живи у Италији. Њезин супруг Винцензо (Пиерфранцесцо Фавино) одлази од куќе како би се окушао као кипар у Неw...
 • Што е љубовта (2007)

  вторник
  image
  Том планира да изненади Сару вереничким прстеном, а свог најбољег пријатеља замоли да буде сведок просидби која ќе се десити на светог Валентина. Невоља је у томе...
 • Цигари на парче (2011)

  вторник
  image
  Боби, њујоршки џепчија кој насекаде се претставува како брокер, ја предизвикува судбината кога ќе украде значка од њујоршки детектив, поради незадоволството на...
 • Семоќниот Еван (2007)

  вторник
  image
  Еван Бакстер е нов член на конгресот со светла иднина и со намера „да го смени светот". Бог ќе ја слушне оваа порака и решава да му помогне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.