рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 9.11/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Пред 30 години, познатиот диригент на оркестарот при театарот „Бољшој“, Андреј Симеонович Филипов, бил отпуштен зашто примил во оркестарот музичари Евреи. Сега работи како чистач во истиот театар и случајно дознава дека театарот „Шатле“ во Париз го поканил оркестарот на „Бољшој“ да настапи таму. Одлучува да ги собере своите поранешни музичари и да настапи во Париз наместо сегашниот оркестар, а како солист на виолина сака со нив да настапи младата виолинистка Ан Мари Жаке. Ако ги надминат потешкотиите, концертот ќе биде голем успех.

Слики

КонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцертКонцерт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рокерка (2015)

  image
  Трократната добитничка на „Оскар, Мерил Стрип игра рок-пејачка/гитаристка во комедијата „Рокерка. Во овој филм преполн со музика и со живи настапи, Стрип ја игра...
 • Школски танц (2014)

  image
  Ученик прве године средње школе жели да постане члан најпопуларније плесне групе у тој школи, али због превелике треме боји се како ќе се показати на проби.
 • Глас фамилије Белиер (2014)

  image
  Комедија са седам номинација за најпрестижнију француску филмску награду Цезар! У породици Белије сви су глувонеми осим шеснаестогодишње Поле и она је главни...
 • У глави Луина Дејвиса (2013)

  image
  Нови филм браќе Коен прати недељу дана у животу младог фолк певача који настоји да успе на сцени Гринич Вилиџа 1961. године. Луин Дејвис (Осцар Исаац) се с...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.