СОДРЖИНА

„РОКЕРОТ, викан Роберт „Риба Фишмен бил тапанар во бенд со тапирани коси од осумдесеттите. Тој го има живеено рокенрол сонот... додека не е избркан од групата. По дваесет години, очајниот рокер се придружува на бендот на својот внук „А.Д.Д., конечно освојувајќи го тронот на рок бог по втор пат, нешто што отсекогаш мислел дека го заслужува - носејќи ги многу помладите припадници на бендот во авантурата на нивните животи. Во овој рокерски микс од физичка комедија, авантура и музика од гаража/ моќен рок/ хеви метал, Рејн Вилсон од „Канцеларија ја менува својата канцелариска работа во една фирма за рокенрол слава, преземајќи ја улогата на голем, испотен, разбеснет - понекогаш и гол - тапанар кој добива втора шанса за рокерска слава. Нему му се придружуваат Кристина Еплгејт („Водител: легендата за Рон Бургунди), Џеф Гарлин („Потисни си го ентузијазмот), Џош Гад („21), поп ѕвездата Теди Гајгер и Ема Стоун („Неранимајковци).

Слики

Рокер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Клуб задовољних жена (2018)

  недела
  image
  Славне Оскаровке Џејн Фонда, Дајен Китон, Кендис Берген и Мери Стинберџен ќе нам у новој урнебесно забавној комедији показати како живот у треќој животној доби...
 • Диско (2008)

  недела
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
 • Дадилката Мекфи и големата експлозија (2010)

  недела
  image
  Направете место за повеќе забава и урнебесен хаос кога добитничката на „Оскар“ Ема Томпсон ја репризира својата улога на волшебната дадилка Мекфи, оти таа...
 • Злобни девојки (2004)

  недела
  image
  Одгледана во Африка, Кеди мисли дека знае сè за “опстанокот на најсилните“. Но законот на џунглата добива сосема ново значење кога 15-годишната девојка што се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.