poster

Грдиот којот

Coyote Ugly (2000)

Режисер: David McNally
Tring Life | 11.7.24 | 08:45

рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(30 гласови)

Содржина

Секси романтична комедија о девојци која доѓе у Њујорк да би писала песме. Запосли се у ноќном клубу "Ружни којот" који је тек постао популаран и где ради екипа секси и способних жена које провоцирају госте и носе се с њиховим несташлуцима.

Слики

Грдиот којотFoto: SUPER RTLГрдиот којот(c) SUPER RTL(c) SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTL(c) SUPER RTLFoto: SUPER RTL

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Младост (2015)

  image
  Фред и Мик, два стара пријатеља на прагу осамдесетих година, уживају у одмору у лепом хотелу у подножју Алпа. Фред, композитор и диригент у пензији, не намерава...
 • Мир, љубов и недоразбирање (2011)

  image
  Даен е строга адвокатка и припадничка на републиканците. Таа живее во Менхетен со своите две деца тинејџери, Зои и Џејк. Бракот на Даен со Марк пропаднал и откако...
 • Сафири (2012)

  image
  1968 е година што го обликуваше светот, а за четирите млади сестри со абориџинско потекло тоа е година во која нивните животи засекогаш ќе се променат. Ширум...
 • Ла ла ленд (2016)

  image
  Омилената филмска двојка, Ема Стоун и Рајан Гослинг, повторно заедно! Тоа е долгоочекуваниот филм на режисерот номиниран за Оскар, Демјен Шазел, познат по својот...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.