poster

U zamci

Trapped (2001)

Режисер: Deran Sarafian

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.0/10

СОДРЖИНА

Оливер Слоан (Паркер Стевенсон) син је богаташа из Лас Вегаса који је управо отворио нови хотел. Но Слоанова управа није задовољна радом хотела и он зна да ќе га убрзо смијенити. Једне вечери избије ватра на 20. кату хотела и убрзо постане очито да не ради сустав за гашење пожара па Слоан почне сумњати да је ватра подметнута. У меѓувремену, неки су гости заробљени у диму. Меѓу њима је и Јим (Меат Лоаф), инжењер који ради за хотел и који покушава наќи излаз, те Еванс (Wиллиам МцНамара), новинар који уживо извјештава из хотела у пламену...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Случајниот турист (1988)

  понеделник
  image
  Емотивно отуѓен писател на водичи за патување мора да продолжи со животот по убиството на синот и распаѓањето на бракот.
 • Камен, хартија и ножици (2019)

  вторник
  image
  Хезус и Марија Хозе живеат заедно во голема куќа која му припаѓала на нивниот неодамна починат татко. Нивната рутина е нарушена кога Магдалена, нивната...
 • Пауза (1970)

  вторник
  image
  Цхарлес Регниер је агресивни зависник о дрогама и ментални болесник, који физички и психички малтретира своју супругу Хелен, па она затражи развод. Цхарлес у бесу...
 • Измама (2006)

  денес
  image
  Свештеникот Тед и неговата сопруга Емили се, навидум, совршен пар. Иако Емили го обожава својот сопруг, таа забележува дека веќе тој не ѝ обрнува внимание. Откако...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.