рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.88/10
(24 гласови)

СОДРЖИНА

Се работи за еден воспоставен градски ритуал. Дај му 50 долари на мајсторот за кабелска и ќе ги добиеш сите филмски канали бесплатно. Но, кога Стивен Ковакс (Метју Бродерик) се преселува во нов стан, тој открива дека неговиот мајстор за кабелска (Џим Кери) не е како сите други. Тој не ги сака 50-те долари на Стивен, туку само сака да му стане пријател и нема да прифати да биде одбиен. Стивен тукушто ќе дознае дека нема такво нешто како бесплатна кабелска. Неговиот несакан пријател уште повеќе му навлегува во животот и ја манипулира девојката на Стивен, па дури и се поканува самиот во куќата на родителите на Стивен, а на крајот успева да го прати Стивен во затвор. Мајсторот за кабелска ќе направи сѐ за да го одржи нивното пријателство. А Стивен открива дека ќе мора да направи многу за да му стави крај на тоа.

Слики

Мајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелскаМајсторот за кабелска

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • A Nice Girl Like You (2020)

  денес
  image
  "A Nice Girl Like You" is a romantic-comedy film starring award-winning actresses Lucy Hale (Pretty Little Liars, Truth or Dare), Mindy Cohn (Consequences, The...
 • Холограм за краља (2016)

  денес
  image
  Остао је без посла, жена га је оставила и не може да плати школарину својој ќерки. Алан Клеј (54) полаже све своје наде у „Економски град краља Абдуле, бљештаву и...
 • Бели риби (2004)

  денес
  image
  Двајца отфрлени ФБИ-агенти работат во тајност на спречувањето на киднапирањето на сестрите Вилсон, наследнички на хотел.
 • Вукодлак меѓу нама (2021)

  денес
  image
  Због несугласица око гасовода град Биверфилд је подељен. Током снежне олује, становници Биверфилда остају зараобљени у локалној гостионици. Нови суграѓани Фин...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.