СОДРЖИНА

Понесен од омразата и љубомората, Лекс Лутор наумува сложена завера за да го убие Човекот од челик и таа му успева. Отруен со соларна радијација, Супермен е на умирање. Бидејќи му остануваат уште неколку недели живот, тој ги исполнува своите животни соништа, особено сонот да ѝ го открие својот вистински идентитет на Луис Лејн, додека Лутор не го објави својот најголем план да го контролира светот кога веќе ќе го нема вонземскиот херој кој единствено може да го сопре. Моќите на Супермен згаснуваат и тој влегува во спектакуларна смртоносна битка со Лутор, која навистина може да го предизвика крајот на најголемиот закрилник на Земјата.

Слики

Ол-стар Супермен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хълк (2003)

  image
  Класичниот лик од стриповите на Марвел оживува во ненадминливата визија на добитникот на Оскар, Анг Ли.
 • Бетмен и Робин (1997)

  image
  Доктор Виктор Фрајс је желео да замрзавањем сачува тело своје покојне жене. Експеримент је, нажалост, пошао наопако и доктор се претворио у злог господина Леденог...
 • Матрикс (1999)

  image
  Дали некогаш сте имале сон за кој сте биле сигурни дека е реалност? Што ако не би можеле да се разбудите? Како би ја знаеле разликата помеѓу сонот и реалноста?...
 • Матрикс: Повторно наполнет (2003)

  image
  Во второто поглавје на Матрикс трилогијата, Зион паѓа под опсадата на Машинската војска. Само неколку часа пред 250.000 Сентинели да го уништат последното човечко...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.