СОДРЖИНА

Прича је сместена у Београд 2074. године. Главни лик је Едит (Санда Кнежевиќ), студенткиња психологије. Након сестог неуспелог покусаја да положи један испит, одлучује да посети дилера који ради на црном тржисту и он јој уграѓује украдени војни чип како би јој помогао да положи испит. На њено изненаѓење, чип јој омогуќава много веќе способности него сто је могла и да замисли. Непотребно је и напоменути да влада/војска намерава да поврати чип. Од тог тренутка њен живот се мења и почињу да јој се десавају необичне ствари.

Слики

Едит и ја

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Круг (2017)

  image
  Меј добива прекрасна можност да работи за најмоќната и најпрофитна компанија во светот на социјалните медиуми и таа во тоа несомнено ја здогледува својата животна...
 • Екс макина (2014)

  image
  Кејлеб Смит (Домал Глисон) е 26-годишен програмер во најголемата компанија за интернет на светот. Тој победува на натпревар и добива викенд во еден приватен имот...
 • Вештачка интелигенција: ВИ (2001)

  image
  Многу напреден прототип на дете-робот по име Дејвид е програмиран да покажува безусловна љубов. Кога неговото човечко семејство го напушта, Дејвид започнува...
 • Играч из сенке (2012)

  image
  Радња се дешава у Белфасту, деведесетих година када, сплетом несреќних околности, активна чланица ИРА постаје инсајдер и шпијунира своје саборце за британску...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.