СОДРЖИНА

Згодниот и шармантен фармацевтски претставник Џејми се вљубува во веселата Меги која е жена со слободен дух. Иако и двајцата мислеа дека никогаш нема да се вљубат, заедно откриваат дека хемијата помеѓу нив е помоќна од која било дрога.
Во оваа емоционална комедија, Ен Хатавеј ја игра Меги, која е привлечна жена со слободен дух и не дозволува ништо, па дури ни големиот личен предизвик, да ја врзе. Но, таа среќава достоен маж за себе во лицето на Џејми Рендал (Џејк Гиленхал), чиј неуморен и речиси беспрекорен шарм многу му користи кај жените, а и во суровиот свет на продажбата на фармацевтски производи. Развивањето на врската помеѓу Меги и Џејми ги изненадува и тие се наоѓаат под влијание на најсилната дрога: љубовта. Повеќето врски водат од љубов кон секс. Оваа се одвива во обратна насока и затоа од неа произлегува неочекуван филм од една неконвенционална љубовна приказна.

Слики

Љубов и други дрогиЉубов и други дрогиЉубов и други дрогиNew RegencyЉубов и други дрогиЉубов и други дрогиЉубов и други дрогиЉубов и други дрогиЉубов и други дрогиЉубов и други дрогиЉубов и други дрогиЉубов и други дрогиЉубов и други дроги

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Клуб задовољних жена (2018)

  недела
  image
  Славне Оскаровке Џејн Фонда, Дајен Китон, Кендис Берген и Мери Стинберџен ќе нам у новој урнебесно забавној комедији показати како живот у треќој животној доби...
 • Диско (2008)

  недела
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
 • Дадилката Мекфи и големата експлозија (2010)

  недела
  image
  Направете место за повеќе забава и урнебесен хаос кога добитничката на „Оскар“ Ема Томпсон ја репризира својата улога на волшебната дадилка Мекфи, оти таа...
 • Злобни девојки (2004)

  недела
  image
  Одгледана во Африка, Кеди мисли дека знае сè за “опстанокот на најсилните“. Но законот на џунглата добива сосема ново значење кога 15-годишната девојка што се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.