рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 7.29/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Свадбените ѕвона собираат група стари пријатели, но и стари ривали. Лајла и Том се запознале за прв пат на факултет и станале блиски пријатели. Шест години по дипломирањето, планираат да се венчаат, а нивните пријатели се обединуваат за прв пат по толку години. Лора е цимерката на Лајла од факултет, но иако се блиски пријателки, Лора има тајна…

Слики

РомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичариРомантичари

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шпанглиски (2004)

  image
  Настанува судир на културите кога убавата Мексиканка Флор (Паз Вега), мајка на 12-годишно девојче, станува чистачка во едно богато семејство во Лос Анџелес (Адам...
 • Зачин за брак (2012)

  image
  Кеј (Мерил Стрип) и Арнолд (Томи Ли Џонс) се меѓусебно приврзани сопружници, но, по една деценија брак, Кеј сака малку да ги зачини работите и повторно да се...
 • Заглавени во љубоив (2012)

  image
  Дејството го следи писателот Вилијам, којшто не може да ја преболи поранешната сопруга. Поради тоа, тој веќе 3 години не пишува. Има повремени средби со Триша,...
 • Четири свадби и еден погреб (1994)

  image
  Еден резервиран Англичанец (Хју Грант) ја запознава атрактивната американка, Кери на една свадба и се вљубува во неа, но неговата неспособност да ги изрази...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.