Edward Zwick

Роденден: 1952

Актерот:

 1. ...
  Moderator

Режисер:

 1. 1. Having It All (1982), филм
 2. 3. Слава (1989), филм
 3. 4. Leaving Normal (1992), филм
 4. 7. Опсада (1998), филм
 5. 10. Пркос (2008), филм

Сцеарист:

 1. 1. Опсада (1998), филм
  ...
  (screenplay)
 2. ...
  (screenplay)
 3. 3. Пркос (2008), филм
  ...
  (screenplay)
 4. ...
  (screenplay)
 5. ...
  (screenplay)
 6. ...
  (story)
 7. ...
  (screenplay by)

Продуцент:

 1. 3. Опсада (1998), филм
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. 12. Пркос (2008), филм
 5. 16. About Alex (2014), филм
  ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer

Автор:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.