рејтинг: 8.5/10
Оценка на корисникот: 8.66/10
(80 гласови)

СОДРЖИНА

Леон је имигрант, који живи повученим и мирним животом, пије само млеко, меѓутим, његово занимање је професионални убица. У његовој згради станује мала Матилда, дванаестогодишња Њујорчанка, која живи тужан живот с породицом. Њен отац је криминалац и чува дрогу за корумпираног полицајца Нормана. Једино због чега је девојчица среќна је њен млаѓи брат. Отац јој улети у несугласице с Норманом и из освете његов тим поубија целу породицу. Преживи једино Матилда, која је у том тренутку била у продавници. Убрзо сигурност налази у стану необичног суседа. Када сазна чиме се њен нови пријатељ бави, замоли га да јој освети брата, а Леон врло добро зна како треба да поступи у таквој ситуацији. Труди се на све начине да Матилда одустане од освете, меѓутим, његова жеља да је извуче из проблема је безуспешна. У исто време, корумпирани полицајац жели да уклони јединог сведока убиства, малу Матилду.

Слики

ЛеонЛеонЛеонЛеонЛеонЛеон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гробница на ѓаволот (2009)

  четврток
  image
  По ненадејно прекинување на секаква комуникација со тајна археолошка локација на Блискиот Исток, ЦИА испраќа на помош група елитни војници, предводени од...
 • Кингсмен: Златниот круг (2017)

  четврток
  image
  Откако е уништена базата на „Кингсмен“ и светот е во заложништво, преживеаните агенти наоѓаат пат до една сојузничка шпионска организација во САД, по име...
 • Островот на черепите (2017)

  петок
  image
  Продуцентите на „Годзила се навраќаат на еден од најмоќните митови за чудовишни суштества во историјата. Оваа оригинална авантура ја раскажува приказната за еден...
 • Вонземски напад: Битка за Лос Анџелес (2011)

  петок
  image
  Во „Битка: Лос Анџелес“, Земјата е нападната од непозната сила. Додека луѓето насекаде гледаат како големите светски градови паѓаат, Лос Анџелес е последното...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.