рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(112 гласови)

Содржина

Едно семејство се наоѓа во заложништво, па поранешниот преговарач за заложници Џеф Тели (Брус Вилис) пристигнува на местото на настанот. Но, ситуацијата се менува за Тели кога ќе биде киднапирано неговото семејство, па тој треба да одлучи што е поважно: да го спаси семејството кое не го ни познава или да го спаси своето семејство.
Пропаднатиот полициски преговарач, кој сега е обичен градски полицаец, треба да ги спаси животите на членовите на семејството што се наоѓа во заложништво, а тоа го вовлекува во многу поопасна ситуација.

Слики

ЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложник

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Џокер (2015)

  image
  Ник Вајлд, телохранител и зависник од комар, тргнува во одмазничка мисија кога неговата пријателка ќе биде силувана. Она што Ник не знае е дека силувачот е син на...
 • Црно и сино (2019)

  image
  „Црно и сино“ е акциски трилер за полицајката почетничка (номинираната за Оскар, Наоми Харис) која несакајќи снима убиство на млад дилер на дрога на нејзината...
 • Леон (1994)

  image
  Леон е имигрант кој живее повлечен живот и пие само млеко. Но, тој е исто така и врвен професионален убиец. Во неговата зграда живее малата Матилда која има тажен...
 • Метеж во затворскиот блок 99 (2017)

  image
  Без работа и со проблематичен брак, поранешниот боксер (Винс Вон) почнува да работи како курир за дрога за да ја обезбеди својата сопруга (Џенифер Карпентер)....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.