рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 6.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Ник Стал и Вера Фармига ги толкуваат главните улоги во драмата QUID PRO QUO, снимена според оригиналното сценарио на Карлос Брукс. Тоа е приказна за еден хендикепиран радио новинар кој воспоставува интензивна врска со жена која е навидум без хендикеп. Филмот е во режија на Карлос Брукс.

Слики

Нешто за нешто

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зборови (2012)

  image
  Млад писател конечно доживува успех објавувајќи го својот роман. Има само еден проблем - тој не го напишал романот. Принуден е да ја плати цената за кражба на...
 • Ѓавоље створење (1943)

  image
  Прича о браќи близанаца доктора, и када један убије другог, који се враќа из мртвих као вампир, уз помоќ свога помоќника...
 • Шангај (2010)

  image
  Драма од периодот на 40-те во која еден американски емигрант, кој се враќа во Шангај во месеците пред Перл Харбор, за истрагата на смртта на еден пријател, се...
 • Светлина во мракот (2006)

  image
  Рејчел Карлсон, успешна новелистка, се сели во мало шкотско село за да продолжи со својот живот по смртта на синот. Чудни работи се случуваат, почнуваат да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.