СОДРЖИНА

Еден војник кој е дома на отсуство се вљубува во конзервативна студентка. Наместо да се ѝ се врати, тој повторно се пријавува во војска по нападите на 11 септември 2001. Времето и растојанието почнуваат да влијаат врз младите љубовници.
Во режија на Ласе Халстром и врз основа на романот од бестселер авторот, Николас Спаркс, „Мил Џон“ ја раскажува приказната за Џон Тајри (Чанинг Татум), млад војник кој е дома на отсуство, и Савана Куртис (Аманда Сејфилд), идеалистичка студентка во која тој се вљубува за време на пролетниот распуст. Низ следните седум бурни години, парот се разделува поради опасните мисии на кои оди Џон. Среќавајќи се само повремено, тие одржуваат контакт испраќајќи си љубовни писма - комуникација која на крајот предизвикува судбоносни последици.

Слики

Мил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил ЏонМил Џон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur hapen dyert e jetës (1986)

  петок
  image
 • Пророштва од темнината (2002)

  петок
  image
  Репортер оди во мал град во Западна Вирџинија за да истражува низа чудни случувања, вклучувајќи ментални визии и појави на бизарни ентитети.
 • Чоколада (2000)

  петок
  image
  Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за...
 • Рај (2020)

  петок
  image
  „Рај“ е филм за еден религиозен летен камп во архипелагот на Хелсинки и ја раскажува приказната низ очите на тројца млади кои се раскинати помеѓу идеологијата,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.