СОДРЖИНА

Аргентина, 1980. Приватниот банкар Иван (Фабрицио Ронџоне) доаѓа од Женева со сопругата Инес (Стефани Клео) за да го замени колегата кој мистериозно исчезнал во Буенос Аирес, управуван од војската. Движејќи се низ зачадените ресторани и бујни градини во општеството кое е под интензивен надзор, тој почнува да ја отплеткува необичната мрежа на колонијализам, високи финансии, како и „Валканата војна“ во земјата.

Слики

Азор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фине мртве девојке (2002)

  image
  Ива и Марија су заљубљене хомосексуалне девојке које изнајмљују стан у наизглед мирној згради. Уместо да наѓу мирни кутак за љубав, изгледа да су отвориле врата...
 • Колебливиот фундаменталист (2012)

  image
  Во 2001 год., еден Пакистанец по име Чангез е тазе дипломиран на “Принстон“ и сака да се збогати на Волстрит. Изгледа дека американскиот сон му е на дофат на...
 • Сакупљач (1965)

  image
  Фреддие (Теренце Стамп), повучени банкарски службеник и колекционар лептира, одлучи проширити своју колекцију људским примерцима. Први члан његове нове збирке...
 • The Big Picture (2010)

  image
  Paul Exben is a success story - partner in one of Paris's most exclusive law firms, big salary, big house, glamorous wife and two sons straight out of a Gap...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.