poster

Црно море

Black Sea (2014)

авантуристички, драма, трилер | Обединетото Кралство, САД, Руската Федерација
Режисер: Kevin Macdonald

рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8/10
(15 гласови)

СОДРЖИНА

Еден капетан на подморница (Џад Лоу) е отпуштен од спасувачката компанија и се здружува со еден сомнителен човек за да бараат подморница потопена на дното на Црното Море за која се вели дека е полна со злато.
Напнат авантуристички трилер во режија на добитникот на „Оскар“, Кевин Мекдоналд. Во него се работи за еден одметнат капетан на подморница (Џад Лоу) кој собира екипа за да бараат едно потопено богатство за кое се зборува дека е во длабочините на Црно Море. Кога алчноста и очајот завладуваат во нивното клаустрофобично возило, сѐ поголемата несигурност на мисијата прави луѓето да се вртат еден против друг и да се борат за сопствено преживување.

Слики

Црно мореЦрно мореЦрно мореЦрно мореЦрно мореЦрно мореЦрно мореЦрно мореЦрно мореЦрно море

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заборављени принц (2020)

  вторник
  image
  Свако вече пре одласка у кревет разведени Џиби прича приче својој сестричини и тако заједно путују у далеке светове. Све док једном далеки свет не доѓе код њих.
 • Раѓањето на Исус (2006)

  вторник
  image
  Ова е приказна за млада сопруга и идна мајка. Кога Мери сфаќа дека носи дете кое ќе го смени светот, таа ги открива својата внатрешна сила, верба и елеганција.
 • Турбо Божиќ (1996)

  вторник
  image
  Божиќ е најволшебното време во годината. Големиот бизнисмен Хауард Ленгстон упорно прима нарачки од клиентите на кои едноставно не може да им каже „не“, исто како...
 • Монос (2019)

  вторник
  image
  “Монос” је застрашујуќа сага о преживљавању, чија радња се одвија на изолованој планини у Јужној Америци. Филм прати групу младих војника и побуњеника са именима...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.