рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 9.21/10
(34 гласови)

СОДРЖИНА

Еден бандит тероризира мексиканско фармерско село секоја година. Тројца од фармерите се пратени во САД за да бараат луѓе што ќе ги заштитат. Тие најмуваат група од 7 опасни револвераши за да ги спречат злобниот бандит и неговата банда.
Кога едно мексиканско село е нападнато од група бандити, предводена од безмилосниот Калвера, неговите жители немаат избор освен да ја предадат мачно стекнатата жетва. Плашејќи се дека бандитите ќе ги изгладнат, водачите на селаните го слушаат советот на еден постар маж и одлучуваат да купат пушки за да се одбранат од идните напади на бандитите. Пристигнувајќи во еден пограничен град, тие го среќаваат опасниот револвераш Крис, кој им кажува дека би било поевтино да најмат луѓе отколку да купат пушки. Иако селаните немаат многу пари да му понудат на Крис, револверашот на крајот се согласува да работи за нив и собира шестмина други револвераши за да им помогне да им дадат отпор на бандитите.

Слики

Седумте величествениСедумте величествениСедумте величествениСедумте величествениСедумте величествениСедумте величествениСедумте величествениСедумте величествениСедумте величествениСедумте величествениСедумте величествениСедумте величествени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џунгла (2017)

  понеделник
  image
  Во потрага по самозапознавање и автентично искуство, израелскиот стопер Јози Гинсбер, запознава австралиски геолог во Ла Паз, Боливија. Воодушевен од неговите...
 • Грабеж на кулата (2011)

  понеделник
  image
  Работниците во еден луксузен станбен комплекс коваат завера да си ги украдат пензиите од расипан милијардер на Вол стрит, во оваа комедија, во која играат Бен...
 • Без милост (2009)

  понеделник
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Лига на правдата (2017)

  понеделник
  image
  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.