Walter Mirisch

actor

Роденден: 1921

Продуцент:

 1. 1. Flight to Mars (1951), филм
 2. ...
  executive producer (uncredited)
 3. ...
  executive producer (uncredited)
 4. ...
  executive producer (uncredited)
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer (uncredited)
 7. ...
  executive producer (uncredited)
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer (uncredited)
 10. ...
  executive producer (uncredited)
 11. ...
  executive producer (uncredited)
 12. ...
  executive producer (uncredited)
 13. ...
  producer (uncredited)
 14. ...
  executive producer (uncredited)
 15. 20. Забава (1968), филм
  ...
  executive producer (uncredited)
 16. ...
  executive producer (uncredited)
 17. ...
  executive producer (uncredited)
 18. ...
  executive producer
 19. ...
  executive producer (uncredited)
 20. 32. Дракула (1979), филм
 21. ...
  executive producer
 22. 35. Bridal Wave (2015), филм
  ...
  executive producer
 23. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.