СОДРЖИНА

Томас Краун је бостонски милионер који је сам успео у животу. Он стоји иза пљачке банке, надајуќи се да ќе све оставити за собом. Заморен чињеницом да је део естаблишмента, Краун има жељу да направи превару и побегне у Рио. Ирвин Вивер предводи екипу злочинаца који никада раније нису срели Крауна, али успевају да изврше пљачку без и једне грешке. Краун оставља 3 милиона долара на рачуну у швајцарској банци, исплати криминалце и чека да осигуравајуќе друштво надокнади банци губитак. Еди Малоун је вешти детектив који помаже истражитељу осигуравајуќег друштва, Вики Андерсон, да открије ум који стоји иза пљачке.

Слики

Афера Томас КраунАфера Томас Краун

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Аурора Тигарден: Грабеж и потрага (2020)

  понеделник
  image
  Аурора е многу зафатена во библиотеката поради хуманитарната вечера на која ќе биде изложена круната на семејството Тудор. Но круната исчезнува, а набрзо го...
 • Лов (2013)

  понеделник
  image
  Терористички акт повторно ќе спои поранешни љубовници во игра од која нема излез. Довербата е на тест а нивните животи во опасност...
 • Без трага (2010)

  понеделник
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Време за убивање (1996)

  понеделник
  image
  Млад адвокат брани црн работник во мелница обвинет за убиство на двајца белци кои ја силувале неговата 10-годишна ќерка, предизвикувајќи насилна одмазда од Кју...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.